Medarbejdere
Peter A. Wistoft
Peter A. Wistoft

Administrerende Direktør, CEO / Finans -& Økonomi Direktør, CFO

peter@kair.gl

+45 25 42 40 33

+299 55 06 35

Aviaaja Karlshøj Knudsen
Aviaaja Karlshøj Knudsen

Viceprojektdirektør

aviaaja@kair.gl

+299 34 21 43

+299 58 38 58

Erlingur Leifsson
Erlingur Leifsson

Anlægschef

erlingur@kair.gl
Jesper Nordskilde
Jesper Nordskilde

Projektchef

jesper@kair.gl

+299 55 06 38

+45 30 51 58 91

Morten T. Leth
Morten T. Leth

Projektleder - Myndigheder

morten@kair.gl
Troels Arnkjær
Troels Arnkjær

Projektleder - Rullende materiel

troels@kair.gl
Inge Arnkjær
Inge Arnkjær

Bogholder

bogholder@kair.gl
Povl-Emil Rosing Olsen
Povl-Emil Rosing Olsen

Arktisk Ingeniør Praktikant

povl@kair.gl